• Buradasınız:
  • Eğitim
  • Jr Robotics

Jr Robotics

Jr Robotics
Jr Robotics 1

5 arasında Ort 5 Uzerinden 4.9 Puanlar

Sizin Değerlendirmeniz

1 Yorumlar  |  Yorum yazın

Atatürk Mh. Vatan Cd. No:33, 34788 Istanbul, Ataşehir

0216 504 05 65
info@jr-robotics.com.tr
Google Play

Hata Bildir

Kolayca, sezgisel ve kendiliğinden.

Tür:
Eğitim
Kategoriler:
Genel bilgiler

Jr.Robotics'in uyguladığı "LEGO MINDSTORMS EV3 ile ROBOTİK" ve “ MUCİT ATELYESİ ile KODLAMA" Atölyeleri ,dünyada STEM olarak bilinen Bilim(Science), Teknoloji(Technology), Mühendislik(Engineering) ve Matematik(Mathematics) öğretim teknikleri ile verilir. Bu atölyelerde, gelecek neslin yaratıcı çözümlerinde ihtiyaç duyacakları eğitim, konusunda uzman eğitimciler tarafından verilmektedir. Anaokulundan Lise seviyesine kadar uyguladığımız program içerikleri ile ilgili bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

 
  STORY TALES  
 

Bu eğitim, çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini ön plana çıkarmalarına olanak sağlayan, dil gelişimlerini ve yaratıcı düşünce gücünü artıran, grup olma, güven, çatışma yönetimi, düzen, sınıflandırma, arkadaşları ile uyumiçinde hareket edebilme ve paylaşma konularını destekleyen bir programdır.

  • Toplam Ders Saati: 16 saat (Haftada 1 gün 1 saat)
  • Yaş: 3+
  • Maksimum katılabilecek öğrenci sayısı: 15

 

 
   
  STORY STARTER  
 

Bu eğitim öğrencilerin doğalarına uygun yöntemlerle hikaye oluşturma ve anlatma deneyimi kazandıran özgün bir öğrenme aracı olmasının yanında, dil ve anlama, iletişim, yaratıcı düşünme, yaratıcı yazma, replik, diyalog ve hikaye yapısı gibi konularda gelişim kazanırlar

  • Toplam Ders Saati: 16 saat (Haftada 1 gün 1 saat)
  • Yaş: 3+
  • Maksimum katılabilecek öğrenci sayısı: 15
 
   
  BASİT MOTORLU MAKİNELER  
 

Bu eğitim öğrencilerin, basit ve basit motorlu makine ve mekanizmaları kolay bir şekilde öğrenmelerini sağlarken, dişli çarklar, makaralar, manivela, tekerlekler, akslar gibi basit makinelerin çalışma prensipleri ile kuvvet, kaldırma kuvveti, denge gibi konuları takım çalışması yapma, tasarlayarak problem çözme, analitik düşünme, yaratıcı düşünme becerileriyle bütünleştirirler. Mühendislik çalışmaları olarak da adlandırabileceğimiz bu çalışmalar öğrencinin bilişsel ve duygusal gelişimine önemli katkılar sağlamakta. Çocuklar Lego modellerinden inşa ettikleri makinelerini bilgisayardan programlayabilir ve çalıştırabilirler. 40 saatlik eğitim programını başarı ile tamamlayan öğrenciler, JR FLL YARIŞMALARINA girerek kendilerini deneyimleme imkânı bulurlar. (Yaş 8+)

 

 
   
  MINDSTORMS EV3  
 

Bu eğitimde öğrenciler kendi robotlarını tasarlıyor, inşa ediyor ve onları programlayarak harekete geçiriyorlar. Renk sensörü, ultrasonik sensör, dokunma sensörü ve jiroskop sensör ile Özel tasarım parçalar, dişliler, çarklar, akslar, farklı boyutlarda tekerlekler ve bağlantı parçaları kullanarak gelişmiş robotlarını inşa ediyorlar.

40 Saatlik eğitim programını tamamlayarak başarılı olan öğrenciler, Ulusal ve Uluslararası FLL ROBOTİK TURNUVALARINA katılabilmektedir. 

Firma Yorumları

Yorum Ekle